Bezpieczna relacja terapeutyczna i skuteczne metody
W mojej praktyce łączę skuteczne metody pracy, indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.
Bezpieczna relacja terapeutyczna
W moim przekonaniu tylko bezpieczna, akceptująca i ciepła relacja terapeutyczna daje ramę, w której można swobodnie wyrażać emocje. To w takim kontekście dokonuje się zmiana. Mój gabinet to miejsce bezpieczne - bez względu na Twoją orientację, rasę, pochodzenie czy doświadczenia - możesz tu być po prostu sobą.

EMDR i Brainspotting
Moje główne metody. Korzystam z nich, ponieważ moim zdaniem są najskuteczniejsze w usuwaniu przyczyn trudności, a nie tylko objawów.
Są to metody psychofizjologiczne, w których skupiamy się na reakcjach ciała i punktach fiksacji wzroku. Skuteczne w pracy nad traumą, w tym tzw. traumą złożoną (np. zaniedbania we wczesnym okresie życia, charakterystyczne dla DDA). Pozwalają lepiej radzić sobie z trudnymi emocjami lub z poczuciem odcięcia od emocji, zmieniają emocjonalne wzorce reakcji. Jeśli czujesz, że Twoje reakcje są czasem poza Twoją kontrolą, to ta metoda jest dla Ciebie.

Terapia schematu
Terapia oparta na założeniu, że często nasze problemy mają źródło w naszych przekonaniach i wzorcach reakcji emocjonalnych - czyli w schematach. Przydatna szczególnie w problemach ujawniających się w relacjach - jeśli zauważasz, że kolejny raz jesteś w relacji, która sprawia Ci ból, to ta terapia jest dla Ciebie. Wykorzystujemy tu m.in. pracę z krzesłami oraz techniki wyobrażeniowe.

Praca z ciałem
Nasze reakcje są zapisane nie tylko w naszych umysłach, ale także w ciele. Czasem "przez głowę" trudno nam dotrzeć do źródeł naszych problemów. Dlatego w terapii wykorzystuję ruch, oddech i skupienie na reakcjach ciała.

Uważność (ang. Mindfulness)
Jeśli zwolnisz i skupisz się nad tym, co się z Tobą dzieje w trudnym momencie, być może sam szybko znajdziesz rozwiązanie. W terapii uczymy się wspólnie jak zwracać uwagę na swoje potrzeby i emocje, bez oceniania ich oraz jak budować dystans do pojawiających się myśli. Metoda pomocna w zaburzeniach lękowych, negatywnych myślach o sobie, poczuciu przymusu wykonywania konkretnych czynności, poczuciu "bycia za szybą" czy emocjonalnej pustki.

Terapia poznawczo-behawioralna
Jeden z najlepiej przebadanych nurtów terapeutycznych. Opiera się na założeniu, że nasze trudności nie wynikają bezpośrednio z sytuacji, co z naszej interpretacji sytuacji. Zmiana tej interpretacji prowadzi do zmiany reakcji emocjonalnych. Skuteczna w leczeniu wielu problemów psychicznych (depresji, lęku, zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych, zaburzeń odżywiania, PTSD).
